Осем български победи в последния ден на турнира "Купата на Кмета" в Бургас

21:59, 26.05.2024
Чете се за: 03:32 мин.
Други спортове

13-годишната Карина Митрова от клуб “Олимп” направи две поправки на националния рекорд на 50 м бътерфлай за девойки младша възраст по време на последния ден на международния турнир “Купата на Кмета-Гран при Бургас”.

В сутрешните серии Митова беше най-бърза с време 29.04 сек., а във финала тя беше още по-убедителна и триумфира с резултат 28.56 сек., което е първо слизане на българка под 29 секунди в тази възрастова група. След нея се наредиха Мария Хури (Ливан) и Ипек Тираш (Турция). При мъжете в същата дисциплина шампион стана Иван Манолов от “Пловдив 2019”, който финишира за 24.51 сек. Втори на почетната стълбичка се качи неговият съотборник Иван Грабко, а трети Теодор Скрумов от “Бриз”.

Състезателят на “Астери” Калоян Братанов спечели с повече от секунда аванс на 50 м свободен стил при мъжете. Времето на победителя - 22.14 сек. След Братанов остана Даниел Нанков (ПСК “Черно море”). При жените победата беше за Бояна Кирчева от ПСК “Черно море”, която завърши за 26.84 сек. Само на стотна след нея остана Исидора Димкич, а третото място беше за Божидара Рашева от “Започни да плуваш”.

Диана Петкова от “Спринт София” триумфира на 100 м бруст при жените с резултат 1:09.85 мин. Петкова остави след себе си молдовката Анастасия Басисто и Катрин Радивчева от “Каменград”. При мъжете успехът бе за Денис Свет от Молдова.

Плувецът на ПСК “Черно море” Владислав Терзиев спечели надпреварата на 50 м гръб с време 26.52 сек., като след него финишираха молдовецът Чирил Чирсанов и Никола Левтеров от “Спринт София”. При жените най-бърза бе състезаващата се за Турция Екатерина Аврамова, която финишира за 28.78 сек. Второто място беше за Габриела Георгиева от клуб “Дамини ЛВ”, а трета се нареди молдовката Татяна Сакултан.

Петър Мицин спечели и надпреварата на 200 м свободен стил при мъжете. Това беше трета победа в турнира за състезателя на “Вихрен”. Възпитаникът на Николай Вакареев покри “Б” норматив за Летните олимпийски игри в Париж на 200 м бътерфлай, а спечели и надпревара на 400 м свободен стил в “Парк Арена ОЗК”.

В последния си старт на турнира “Купата на Кмета-Гран при Бургас” Мицин финишира за 1:48.75 мин. Далеч след него бяха молдовецът Павел Аловатки и Даниел Нанков от ПСК “Черно море”. В същата дисциплина при жените най-бърза беше Симона Иванова от “Олимп”. Тя завърши за 2:06.80 мин. Втора се нареди Тиана Темелкова от “Спринт”, а трета остана Дарина Ракова от “Сейнт Джордж”.

Още Други спортове

Мъжката щафета на България на 4 по 200 метра свободен стил се класира за финал на еврошампионата по плуване
12:55, 17.06.2024
Чете се за: 00:42 мин.
Спортни новини 17.06.2024 г., 12:20 ч.
12:20, 17.06.2024
Двама български плувци стигнаха до полуфиналите в първия ден на eвропейското първенство
19:50, 16.06.2024
Александър Божилов спечели златен медал от европейската купа по триатлон за младежи
18:33, 16.06.2024
Ферари спечели "24 часа на Льо Ман"
18:02, 16.06.2024
Елвира Краснобаева спечели титлите на топка и на лента на финалите в Бърно
17:20, 16.06.2024
Чете се за: 02:22 мин.
Девет медала за България от еврошампионата по лека атлетика за спортисти с интелектуални увреждания
13:39, 16.06.2024
Чете се за: 01:05 мин.
"Истории от Олимпийските игри" брой 31 (ВИДЕО)
13:00, 16.06.2024
Чете се за: 01:07 мин.
България завърши първата седмица от волейболната Лига на нациите с поражение от Нидерландия