Мораториум върху изсичането на гори в определени критични зони налага от днес Министерството на земеделието. Това съобщи служебният министър Христо Бозуков при представянето на екипа си.
Забранява се сеч на гори във вододайни зони, в поречието на реките, край туристически обекти и в зони с риск от ерозия.
Мярката се налага след получени сигнали за масова неразрешена сеч в горите.
Христо Бозуков посочи приоритетите в работата на министерството през следващите два месеца.
По думите му най-важната задача е да се осигури нормална работа на земеделския сектор у нас, без сътресения, както и да се върне доверието на фермерите към министерството и останалите земеделски институции.
Спор между управляващите и част от опозицията заради Закона за съдебната власт
Димо Дренчев, "Възраждане": България няма време да чака правителството бавно да се проваля
Камион скъса мантинелата на АМ "Струма" в района на Мало Бучино (СНИМКИ и ВИДЕО)
"Сбогом, малки ангели": Отрупаха с цветя стадион "Славия" в памет на загиналите деца на АМ "Тракия" (СНИМКИ)