Кметът на Габрово Таня Христова отмени бедственото положение на територията на общината, съобщиха от Община Габрово във Фейсбук.

Бедственото положение беше обявено заради проливните валежи и важеше за част от територията на общината.
Мярката обхвана терени около речните корита, притоците им, дерета и прилежащите към тях зони, припомнят от Община Габрово.

Снимки: БТА
Това стана на 23 май, като се наложи дори използването на системата BG-ALERT заради повишаването на нивото на река Янтра.
Шок в цените по морето: 9 евро за таратор в Созопол, проверки за завишения в заведенията
Казусът „Баба Алино“: Невзоров в България, разпитан и с твърдения за невинност (ОБЗОР)
Шок в цените по морето: 9 евро за таратор в Созопол, проверки за завишения в заведенията