ИЗВЕСТИЯ

Моите новини
"Трудът в медиите има стойност": БНТ, БНР и БТА...
Чете се за: 03:07 мин.
Метрото в София няма да спира да се движи
Чете се за: 01:12 мин.
Блокада, ден 2: Ще бъдат ли изпълнени исканията на...
Чете се за: 01:50 мин.

ЗАПАЗЕНИ

бнт протест

Отстранен от длъжност: Импийчмънт за министъра на вътрешната сигурност на САЩ

Чете се за: 01:20 мин.
По света
Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.
Слушай новината

Камарата на представителите, контролирана от републиканците, гласува отстраняването от длъжност на министъра на вътрешната сигурност Алехандро Майоркас, назначен от президента Джо Байдън.

Републиканците обвиняват Майоркас, че политиките му в областта на имиграцията са много слаби и са довели до наплив на нелегални имигранти по американско-мексиканската граница.

"За" импийчмънт гласуваха 214 конгресмени, а "против" 213. Това е първият случай от близо 150 години насам, в който американски министър е подложен на импийчмънт, коментират експерти.

Сега казусът ще бъде гласуван в Сената, който се контролира от демократите и вероятно министърът ще бъде върнат на поста.

От 2021 година насам повече от 6 милиона и 300 хиляди души са пресекли незаконно границата със САЩ. Това превръща миграцията в една от основните теми на предстоящите през ноември президентски избори.

Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Вече може да ни гледате и в TikTok
Намерете ни в Google News

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?