90 000 младежи вече са се регистрирали за ваксинация срещу коронавирус в Унгария.
Премиерът на страната Виктор Орбан обяви, че младежите над 16 години ще могат да се ваксинират с препарата на "Пфайзер".
Младите хора също са застрашени от вируса, предупреждават унгарски учени. Изследванията показват, че и те страдат от усложнения месеци след като са боледували от COVID-19.
Следващата фаза на ваксинацията в Унгария е предвидена за деца от 6 до 11 години, съобщават здравни експерти.
"Писна ми да убиват нашите деца": Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата
Аферата "Баба Алино": Само един човек от задържаните 25 души остава в ареста