ПФК Левски: Плахите съдийски прояви не помагат с нищо на футбола

19:40, 07.08.2023
Чете се за: 02:27 мин.
пфк левски плахите съдийски прояви помагат нищо футбола
Снимка: startphoto.bg

ПФК Левски използва клубния сайт, за да се обърне към родната съдийска комисия и футболната общественост с цел да коментира действията на главния арбитър Волен Чинков по време на загубата с 1:2 като гост на Локомотив Пловдив в срещата между двата тима от четвъртия кръг на Първа лига.

Във видео материал "сините" насочват вниманието към многобройните спирания на играта през второто полувреме на мача, които, по техни сметки, са продължили общо 12 минути, ала въпреки това даденото от рефера продължение е било едва 3.

От Левски побързаха да уточнят, че по никакъв начин не търсят оправдание за загубата си, но пък допълниха, че "подобни плахи прояви на съдиите не помагат с нищо на футбола".

Ето я и цялата позиция на "Синия клуб":

"Обръщаме внимание на един тревожен факт, на който станахме свидетели по време на двубоя между Локомотив Пловдив и Левски на "Лаута". На ваше разположение сме предоставили извадка от ситуации през второто полувреме, в които общото загубено време от смени и прекъсвания на играта за оказване на медицинска помощ е 12 минути. На фона на всичко това, главният рефер Волен Чинков назначи само 3 минути продължение на срещата. С това не искаме да оправдаем загубата на Левски, но искаме да обърнем внимание, че подобни плахи прояви на съдиите не помагат с нищо на футбола, след като само в рамките на последните дни в европейските клубни турнири станахме свидетели на огромни продължения при далеч по-малко накъсвания на играта.

Надяваме се искрено да бъдат взети мерки и съдиите да проявяват по-голяма смелост, независимо от резултата на терена!"

Готов е проектът на стандарт по съдебна медицина
Лилия Георгиева обяви групата на България U14 за момичета за баскетболния турнир в Словения