Пирин Разлог надигра като гост Марек в НВЛ

08:30, 07.02.2023
Чете се за: 01:32 мин.
пирин разлог надигра гост марек нвл

Отборът на Пирин Разлог надигра с 3:1 (25:22, 25:23, 15:25, 25:14) като гост състава на Марек Юнион-Ивкони Дупница в последна среща от 13-ия кръг на НВЛ.

Срещата започна равностойно, като в първите два гейма мачът вървеше равностойно до към 15-та точка, след което тима на Пирин поемаше контрол върху случващото се на игрището и това помогна на гостите да изградят солиден аванс от 2:0.

В третата част волейболистите на Марек бяха по-добри и след 25:15 в своя полза намалиха изоставането си, но това се оказа и единственият повод за радост за домакините, тъй като в четвъртия гейм Пирин Разлог се наложи с 25:14, с което сложи и точка на спора в двубоя.

Най-резултатен за победата стана Дейвид Кръстев, който реализира 17 точки, докато за Марек Юнион-Ивкони Георги Бъчваров приключи с 12.

В класирането след този успех играчите на Пирин заемат 9-та позиция с актив от 13 точки и баланс 4-9, докато Марек са 11-ти с 6 пункта и баланс 2-11.

От нашите пратеници в Турция: Спасителни екипи търсят оцелели под руините в Адана
Спецакция във Варненско: Задържаха криминално проявен мъж за разпространение на наркотици