От понеделник (8 март 2021 г.) с цел да се ограничи разпространението на COVID-19 в УМБАЛСМ “Н.И. Пирогов” спира плановият прием и плановите операции, и се забраняват свижданията.
Със заповед на проф. Асен Балтов, директор на най-големия спешен център в страната, ще бъде засилен контролът по входовете на болницата. Разрешава се само по един придружител на тежко болни пациенти, преминаващи през приемните кабинети на Мултипрофилното спешно отделение на "Пирогов".
Продължава ваксинацията на приоритетните групи в страната. И в петък в "Пирогов" ще бъдат имунизирани с първа доза членове на Секционните избирателни комисия. Ще бъдат ваксинирани и всички, на които трябва да се постави втора доза.
Да пораснеш в интензивното: Бебе живя половин година в реанимацията на "Майчин дом"
Двете деца, пострадали в катастрофа в Горна Оряховица, вече са извън реанимация
България срещу Гърция: Плажните цени в Крайморие и Офринио - къде почивката излиза по-евтино?
Шефът на ВиК-Несебър и заместникът му арестувани за подкуп от 7 - 9 хиляди евро