Секретарят на президента по правни въпроси Пламен Узунов бе отведен за разпит в сградата на Спецпрокуратурата в качеството му на свидетел.
Пламен Узунов е призован нормално по телефона, заяви прокурор Генка Бързашка.
"Лично аз го призовах по телефона, за което е изготвен протокол вчера, заяви тя. Дошъл е сам в сградата на Специализирания съд и се разпитва в момента като свидетел", уточни тя.
По-рано през деня в дома му в кооперация в столичния квартал „Кръстова вада“ беше изпратен екип прокурори и бяха извършени претърсвания.
Полицията влезе и в дома на Узунов в Пловдив. Цивилни и униформени служители извършват претърсване в семейното му жилище на бул. "Шести септември".
Президентският секретар е уличен в търговия с влияние.
Прокуратурата разпространи днес част от комуникация между обвиняемия Пламен Бобоков и две лица, едното от които Пламен Узунов.
Става ясно, че на 27 декември 2018 г. Узунов е изпратил на Бобоков съдебно решение, което още не е било подписано от съдиите от Върховния административен съд. Шест дни по-късно решението става публично достояние.
Пламен Узунов и Бобоков контактували постоянно и разменяли дори съдебни актове и уреждали заличаване на криминалистични регистрации.
Специализираната прокуратура разкри още, че Пламен Бобоков е лобирал пред членове на ВСС за избирането на прокурор от Русе за административен ръководител на Окръжната прокуратура в града. Натискът на Бобоков се е провалил, избран е друг кандидат.
От президентството до момента не са коментирали новия скандал.