Победи за Нидерландия и Дания в Лигата на наците

живо нидерландия норвегия
23:05, 03.06.2022
Чете се за: 03:52 мин.

Нидерландия и Дания постигнаха победи в своите мачове от Лига А на Лигата на нациите.

"Лалетата" се наложиха с 4:1 над Белгия. Мемфис Депай изпъкна с две попадения, а Стивън Бергвайн и Дензел Дъмфрис също бяха точни за победителите. Мичи Батшуай отбеляза почетен гол за домакините.

Тимоти Кастан пропусна добра възможност да открие резултата, след като изстрелът му срещна лявата греда на вратата, пазена от Яспер Силесен.

В края на първото полувреме Стивън Бергвайн даде аванс на гостите на стадион "Крал Болдуин" в Брюксел. Футболистът на Тотнъм стреля с десния си крак извън наказателното поле за 1:0.

След паузата Мемфис Депай покачи преднината на тима си с удар в долния ляв ъгъл. Дензел Думфрис направи резултата 3:0. Десният бек получи успоредно на голлинията подаване от другия краен бранител Дейли Блинд.

Мемфис Депай удвои головата си сметка в мача в 66-ата минута, след като бе изведен сам срещу вратаря от Дейли Блинд.

След като уцели греда през първата част, Тимоти Кастан изпрати топката в противниковата врата през второто полувреме, но попадението му бе отменено след намесата на ВАР поради засада. Резервата Дрис Мертенс също стреля в гредата от малък ъгъл.

В последната минута на добавеното време резервата Мичи Батшуай оформи крайния резултат, след като засече от воле центриране в наказателното поле на Тоби Алдервайрелд.

Нидерландия заема лидерската позиция в класирането в група 4. Белгия заема последното 4-о място.

Дания победи Франция с 2:1. Карим Бензема откри резултата, а гостите стигнаха до обрат след голове на резервата Андреас Корнелиус.

През първата част Йоаким Мееле стреля в лявата греда, а гол на Карим Бензема не бе признат заради засада.

На почивката Килиан Мбабе получи травма и бе заменен от Кристофър Нкунку. Това не попречи на "петлите" да стигнат до гол. Карим Бензема осъществи двойно подаване с Кристофър Нкунку в противниковото наказателно поле, преодоля двама противникови състезатели и откри головата си сметка в двубоя на стадион "Стад дьо Франс" в Париж. Нападателят бележи във вратата на 24-и различен отбор с националната фланелка.

Възпитаниците на Каспер Хюлманд се върнаха в срещата с гол на Андреас Корнелиус. Нападателят изравни с удар в долния ляв ъгъл.

И двата отбора пропуснаха чисти възможности за гол. Н'голо Канте стреля в дясната греда, а Юго Лорис спаси удар на Кристиан Ериксен, след като полузащитникът се бе озовал очи в очи с бившия си съотборник в Тотнъм.

Датчаните обаче продължиха да атакуват и заслужено стигнаха до гол. Андреас Корнелиус стреля от малък ъгъл, за да донесе победата на тима си.

Дания оглавява група 1, докато Франция заема 3-ата позиция в класирането.