Последната българска подводница вече е музей на подводничарското дело.
Въпреки че от 9 години не е в състава на Военноморските сили, днес на официална церемония беше вдигнат флагът на плавателния съд.

Подводницата е реставрирана в продължение на 8 месеца с безвъзмездния труд на подводничари, служили на "Слава", а средствата са осигурени от дарения.
За нея беше изградено специално място в района на Белославското езеро.
Плавателният съд е на въоръжение във военния ни флот от 1985 и служи вярно на България в продължение на 26 години.
Автор: Нивелина Нягулова
Да пораснеш в интензивното: Бебе живя половин година в реанимацията на "Майчин дом"
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите