Полша обърна Уелс в първия мач от тазгодишното издание на Лигата на нациите

Полша Уелс Роберт Левандовски
20:55, 01.06.2022

Полша победи Уелс с 2:1 в първия мач от тазгодишното издание на турнира Лигата на нациите. Джонатан Уилямс откри резултата на стадион "Тарчински Арена" във Вроцлав, Полша, а резервите Якуб Камински и Карол Швидерски донесоха обрата за домакините.

През първото полувреме и двата отбора си размениха по един точен удар, но до гол така и не се стигна. Дани Уорд спаси удар на Роберт Левандовски.

След почивката "драконите" поведоха в резултата. Джонатан Уилямс стреля извън наказателното поле в далечния ъгъл за 1:0.

Якуб Камински овладя подаване от Тимотеуш Пухач в наказателното поле и възобнови равенството с точен удар в далечния ъгъл.

Възпитаниците на Чеслав Михневич поведоха за първи път в двубоя в 85-ата минута. Карол Швидерски овладя отбита топка в наказателното поле, за да донесе победата на тима си.

Полша оглавява група 4 от Лига А в турнира. В групата са още отборите на Нидерландия и Белгия.

"Реал Мадрид" от Видин: Големите мечти на едно малко момче