Полша си осигури участие на Евро 2024, след като надигра Уелс след дузпи

полша осигури участие евро 2024 надигра уелс дузпи
07:18, 27.03.2024
Чете се за: 01:35 мин.

Полша се класира за финалите на европейското първенство по футбол това лято. В решителен плейоф в Кардиф "дружина полска" отстрани домакина Уелс след победа с 5:4 след изпълнение на дузпи. В редовното време и продълженията двата отбора направиха равенство 0:0.

Халфът на българския шампион Лудогорец Разград Якуб Пьотровски беше титуляр за полския отбор и остана на терена до 106-ата минута, когато беше заменен от Тарас Романчук. Пьотровски получи жълт картон в 51-ата минута на срещата.

Двата отбора не успяха да си отбележат гол в рамките на 120 минути, като поляците дори нямаха точен удар в целия мач, а голямата им звезда Роберт Левандовски не успя да направи нищо запомнящо се.

Дан Джеймс изпусна петата дузпа от състава на "драконите", като в герой се превърна вратарят Войчех Счесни, парирал удара от бялата точка на футболиста на английския Лийдс.

За Полша всичките петима футболисти бяха точни при изпълнението на дузпите и драматично осигуриха пето поредно класиране за своята родина на европейски финали.

"Дружина полска" ще се изправи срещу Франция, Нидерландия и Австрия в груповата фаза на шампионата в Германия.