100 000 лв. глоба за незаконната сеч в Борисовата градина, монтиране на 24 камери, 12 от които ще бъдат насочени към скандалния имот. Това заяви кметът на София Йорданка Фандъкова.
Освен това се прекратява договорът на частната охранителна фирма със "Зелени системи", тъй като не е спряла сечта. Тя ще бъде заменена от общинската "Егида".
100 000 лв. глоба за собственика на къпалнята "Мария Луиза" за масовото изсичане на дървета
20 унищожени дървета на терена на къпалнята "Мария Луиза" са установени при проверка на 1 февруари. За нарушението на дружеството собственик е наложена глоба в размер на 50 000 лв., а дейностите по изсичането на дърветата се прекратяват. До 3 февруари, когато се установява повторно изсичане на дървета.
Скандали в Столичния общински съвет заради отсечените дървета в Борисовата градина
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Част от американските военни самолети отлетяха от столичното летище, останалите – до дни
За по-красив град: Герои от приказки украсяват сградите в столичния квартал "Гео Милев"
Част от американските военни самолети отлетяха от столичното летище, останалите – до дни
Техническа грешка увеличи заплатите на шефовете на енергийни регулатори с до 2000 евро