По думите му е неприемливо полицаи в центъра на София да действат по този начин с протестиращите
"В не малка степен моето отношение към министъра на вътрешните работи ще се определи от това как той ще оцени и ще реагира на сигналите за полицейско насилие, които видяхме всички", заяви в Благоевград премиерът Николай Денков относно протеста пред Националния стадион "Васил Левски" в четвъртък.
По думите му е неприемливо полицаи в центъра на София да действат по този начин с протестиращите.
"Огромното болшинство от полицаите действаха както трябва, без да прилагат насилие и им благодаря, но тези, които прилагаха насилие, трябва да бъдат разследвани и наказани", допълни Николай Денков.
В петък "Продължаваме промяната" – "Демократична България" поискаха оставката на вътрешния министър Калин Стоянов заради ескалацията на напрежението по време на протеста срещу ръководството на Българския футболен съюз.
В изявление в Министерския съвет Денков заяви, че вижда "определена неадекватна оценка на обстановката от страна на министъра на вътрешните работи".
Изтича срокът за подаване на финасовите отчети на политическите сили в Сметната палата
Янкулов предлага на прокурорската колегия на ВСС да освободи от длъжност Сарафов за дисциплинарни нарушения
Цените под наблюдение: КЗП отчита стабилност при храните, но ръст в услугите
Бащата на починалото дете в болница в Добрич: Надявам се единствено да има справедливост