ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Президентът ще проведе консултации с ДПС днес

Чете се за: 01:30 мин.
У нас
Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.
Слушай новината

Държавният глава Румен Радев ще проведе консултации с представители на ПГ на "Движение за права и свободи". Срещата ще започне в 13.00 часа на "Дондуков" 2. Румен Радев вече проведе консултации с ГЕРБ-СДС и с ПП.

Още в началото на процедурата президентът ясно заяви, че ще даде достатъчно време и ще провежда консултациите търпеливо, както и че няма да бърза с връчването на мандатите. При срещите си с партиите, Радев настоява да се изчерпят докрай всички възможни опции за правителство.

Междувременно лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов даде формула за правителство – ще има такова единствено, ако се проведат разговори в нова контактна група и решат приоритетите. Борисов дори очерта хоризонт за правителство – до месец май. Той разпореди и подкрепа от страна на депутатите на ГЕРБ по 16-те мерки, определени от ПП.

По време на консултациите с ПП в понеделник, Кирил Петков и Асен Василев заявиха и пред президента, че няма да подкрепят правителство на ГЕРБ.

БНТ ще излъчи консултациите на живо - можете да ги гледате в ефира на БНТ 1 или онлайн на bntnews.bg.

Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?