Напрежение в Русе заради видео с агресия над момче. Клипчето бе публикувано днес в социалните мрежи и възмути десетки млади хора, които се събраха пред блока, в който живее нападателят.
На кадрите се вижда как момче налага с юмруци с лицето друго момче. Инцидентът е станал през април, но видеото е било публикувано днес в социалните мрежи. Клипът провокира десетки коментари от възмутени хора.
Малко по-късно момчето, което е посочено за побойник, публикува пост, в който се извинява за стореното. Въпреки това пред блока му се събраха млади хора, които не познават потърпевшия, но изразиха подкрепата си и се обявиха против агресията.
"С това момче бяхме в едно заведение. Отидохме в тоалетната и той реши да ме пребие. След това ме заплаши, че ще нарани близките и семейството ми", обясни потърпевшият Иво Бонев.
Събралите се младежи казаха, че преди седмица нападателят е пребил и друго момче.
"Преди седмица някъде имаше още едно момче, познат. В момента той е със счупено ребро, ключица, два часа са го били", каза Бонев.
Вижте още във видеото
Репортер: Пламенка Тонева
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Болница получи административно наказание заради случая с младежа, който се хвърляше под движещи се коли и след това се самоуби
Съдът постанови условна присъда за учителя, който е имал интимна връзка със своя ученичка
След потопа в "Елените": Проверки по цялото Черноморие показват редица нарушения
Издирваното 15-годишно момиче е открито в добро физическо и психическо здраве
Благомир Коцев поиска делото срещу него да бъде прекратено, материалите по разследването му бяха предявени