НОВИНИ

Призиви за протести в Белгия след сблъсъците в Нидерландия

Десислава Апостолова
от Десислава Апостолова
16:28, 26.01.2021
Чете се за: 01:40 мин.
По света
Video Player is loading.
Текущо време 0:00
Продължителност -:-
Заредено: 0%
Тип на потока НА ЖИВО
Оставащо време -:-
 
1x
    • Глави
    • descriptions off, selected
    • Спряни субтитри, selected
      Снимка: БГНЕС
      Слушай новината
      00:00
      00:00

      В нови градове в Нидерландия избухнаха безредици заради ограничителните мерки срещу коронавируса. За трета поредна нощ демонстранти влязоха в сблъсъци с полицията в Ротердам, Хага и Амстердам. Протестите са на път да се пренесат и в съседна Белгия, където в социалните мрежи вече има призиви за организиране на бунтове.

      Повече от 180 души бяха арестувани снощи след трета нощ на безредици в Нидерландия. Тези бунтове не са протести срещу мерките, а криминални прояви на насилие, каза днес премиерът в оставка Марк Рюте.

      Властите нямат намерение да отменят въведения вечерен час.

      Няма да капитулираме пред няколко идиоти, коментира министърът на финансите.

      Политиците и кметове в страната подкрепят полицията за употребата на водни оръдия и сълзотворен газ срещу хората, предизвикващи безредици и палежи.

      Сълзотворен газ, водни оръдия и над 200 арестувани в Нидерландия (Снимки)

      Междувременно в съседна Белгия кметове алармират, че в социалните мрежи има призиви за организирането на подобни безредици в събота. Става въпрос за няколко общини, които се намират в близост до нидерландската граница. Властите се опитват да разберат кой стои зад тези призиви.

      В Белгия от утре влиза в сила забрана за неналожителни пътувания зад граница.

      Свали приложението BNТ News
      google play badge
      Свали приложението BNТ News
      app store badge
      Топ 24
      Най-четени
      Restaurants in Bulgaria can re-open on March 1
      Restaurants in Bulgaria can re-open on March 1
      Фенове на Тръмп в Тексас не приемат Байдън за президент
      Фенове на Тръмп в Тексас не приемат Байдън за президент