След репортаж на БНТ Върховната административна прокуратура разпореди проверка по казуса с Ботаническата градина във Варна, собственост на Софийския университет.
Миналата седмица 19 декара от нея бяха заградени от частни лица след въвод от съдия-изпълнител. Така достъпът до някои от оранжериите със защитени видове растения беше ограничен.
Преди 6 години същите лица са се опитали да влязат във владение на имота, но Софийският университет е спечелил делото във Варненския окръжен съд.
Проверката е възложена на министъра на околната среда и водите и на областния управител на Варненска област. Ако се установи престъпление, ще бъдат сезирани прокуратурата и полицията.
АП е поискала информация и за предприетите по случая действия от Окръжна прокуратура във Варна.
Две деца загинаха край Мездра, след като млад шофьор изгуби контрол над автомобила си
20-годишен предизвика катастрофа с три коли в Разград, преминал на червен светофар
Двама младежи загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил край Мездра
След земетресенията във Венецуела: Загиналите са поне 235, продължава търсенето на оцелели
Безводието в страната: Работна среща в Министерския съвет обсъжда проблема