Окръжна прокуратура – Добрич ръководи досъдебно производство във връзка починалото 4-годишно дете в многопрофилната болница в града. Разследването е започнало на 30 март 2026 година след сигнал от родителите на детето и действията по него веднага са възложени на екип от следователи от Окръжния следствен отдел.
Момиченцето е било настанено по спешност за лечение в болнично заведение в град Добрич в събота. На 29 март 2026 година детето починало. Назначена е съдебно-медицинска експертиза, която ще бъде изготвена от съдебни медици от Варна, за изясняване на точната причина за смъртта.
Работата по разследването продължава за изясняване на всички факти и обстоятелства около случилото се. Досъдебното производство се води за причиняване на смърт поради незнание или немарливо изпълнение на правнорегламентирана дейност, представляваща източник на повишена опасност.
Минута е деляла автобуса от пламъци: Пожарникари предотвратили по-голяма трагедия
И.ф. главен прокурор Ваня Стефанова: Прокуратурата не трябва да бъде нито бухалка, нито чадър