Специалистите по здравни грижи протестираха през здравното министерство. Поискаха по-високи заплати и промени в условията за работа.
Организатор е Синдикатът на българските медицински сестри. Те искат стартовата им заплата да е равна на 2 минимални.
Да получават ваучери за храна и да се промени наредбата за отпуските. Здравният министър разговаря с протестиращите.
Кацаров каза, че се работи по стандарт здравни грижи - специалностите на сестри, акушерки и други специалисти ще бъдат обявени за защитени.
Министърът се ангажира да разгледа исканията на протестиращите.
В "Пирогов" продължава борбата за живота на децата, катастрофирали Горна Оряховица
При здравословен проблем по време на почивка: Колко струват лекарските услуги по морето?
Двама младежи загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил край Мездра