От утре сутрин пускат движението по бул. „Цар Освободител“ между Софийския университет и БАН. Отсечката е затворена от края на юли заради пренареждане на жълтите павета.
От Столична община заявиха, че е поставена по-здрава паважна настилка. По време на ремонта са използвани оригиналните унгарски павета, които са на повече от 100 години. Всяко едно е било взето и върнато обратно на място, тъй като представлява културно наследство.
"Пренаредени са и четирите ленти за движение активни, които са. Идеята на ремонта е там, където са в добро състояние, да не се пипат, тъй като при самия монтаж и демонтаж рискуваме. Те не са гранитни, те са керамични. Основата сега е доста по-добра. Ще помогне за това тежко натоварване, за което тази настилка не е предвидена сега да поема по-лесно тежкия трафик. Паветата са автентични. Гаранцията на ремонта е пет години, но се надяваме да издържат повече", каза Ангел Джоргов, зам.-кмет на Столична община.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube: https://go.bnt.bg/youtube
Протест блокира Ришкия проход край Карнобат заради некачествен ремонт на пътя
Повече възможност за децата през лятната ваканция предлагат от Столичната община
Представителството на ЕК отбеляза 21 години от подписването на Договора за присъединяването на България към ЕС
Левски е на победа от шампионската титла след светкавичен обрат срещу ЦСКА във Вечното дерби