Пьотр Нестеров пропусна мачбол и отпадна на четвъртфиналите в Шарм Ел Шейх

пьотр нестеров пропусна мачбол отпадна четвъртфиналите шарм шейх
от БНТ , Източник: БФ Тенис
15:03, 05.04.2024
Чете се за: 01:00 мин.

Пьотр Нестеров отпадна на четвъртфиналите на сингъл на тенис турнира на твърди кортове в Шарм Ел Шейх, Египет с награден фонд 25 хиляди долара.

Българският тенисист отстъпи с 6:3, 1:6, 6:7(3) на участващия с "уайлд кард" представител на домакините Карим-Мохамед Маамун в среща, продължила 2 часа и 11 минути.

Нестеров обаче определено може да съжалява за развоя на решителния трети сет, в който в 12-ия гейм имаше мачбол при сервис на съперника. Роденият в Русия състезател обаче не се възползва от шанса си, а впоследствие неговият съперник измъкна успеха в тайбрек след 7-3 точки.

През следващата седмица Пьотр Нестеров отново ще играе в Египет, като ще се включи е още една надпреварата в Шарм Ел Шейх с награден фонд 25 хиляди долара.