Радостин Василев, който публикува записа от разширеното заседание на ръководството на "Продължаваме промяната", обяви в "Денят започва", че се страхува за живота си и че е под охрана на полицията.
Радостин Василев напуска ПГ на ПП-ДБ, пусна запис с Петков и Василев
Каза, че не се чувства предател. Допусна, че е възможно хора от обкръжението му да са предупредили лидерите на "Продължаваме промяната" за това, че има намерение да публикува записа.
Кирил Петков: Политици от ПП-ДБ са записвани от службите с цел - провал на съставянето на кабинет
"Винаги трябва човек да се оглежда в редиците си постоянно. Оказва се, че е закодирано да има при нас предателство. В никакъв случай аз се нямам за предател, напротив - имам се за човек, който единствен има смелост да прави това, което обществото има право да знае", изтъкна той.
Василев отрече да е публикувал записа след консултации с президента. Отрече и да е искал креслото на министър на спорта.
"Никой не е казал, че записът е таен, за да ми разрешава някой да го запиша. Имайте предвид, че можеше този запис да изтече и тайно, нали така? Но аз застанах с лицето си, за да го покажа и да кажа, че аз съм го направил и че аз не мога да подкрепям такава уйдурма, каквато се случва в момента и такъм тип разговори, които са срамни и пошли", заяви Радостин Василев.
Той изтъкна, че съгласуването на имената на директори на службите с чужди посолства е в противовес с националната сигурност и е заплаха за националната сигурност.
Целия разговор вижте във видеото.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
"Има такъв народ" при президента: В тази политическа ситуация не е разумно да се търси ново преконфигуриране
"БСП - Обединена левица" след разговорите на "Дондуков" 2: Заставаме зад редовния бюджет, рисково е да влизаме в 2026 г. с удължителен
БСП: Няма как този парламент да формира какъвто и да е тип правителство - ние не бихме участвали в никакви разговори
Парламентът се отказа да обсъди проектобюджетите на НЗОК и на държавата за 2026 г.