Близо 56 хиляди четвъртокласници се очаква да се явят на национално външно оценяване по български език и литература. Учениците ще решават писмен тест в рамките на 60 минути. За деца със специални образователни потребности са предвидени 30 минути повече.
И тази година тестът по български език и литература включва диктовка, записана на аудиофайл, езикови задачи с избираем отговор, текст за четене с разбиране и тестови задачи към него, както и речева задача с творчески характер, изискваща свободен отговор.
Изпитът по математика е утре. Изпитите започват в 10 часа, а учениците трябва да са по местата си в залата не по-късно от 9:45 ч. Трябва да имат химикалка с черен цвят.
Оценките от националното външно оценяване в края на 4 клас са в точки и се вписват в удостоверението за завършен начален етап на основно образование.
Максималният брой точки на всеки изпит е 100. Резултатите ще бъдат обявени до 9 юни.
Как се подговят за националното външно оценяване в столичното 20 ОУ вижте във включването на Варсен Такворян.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
"Подкрепи една мечта" – президентът Йотова посрещна над 100 зрелостници от домове и социално слаби семейства
Публикуваха верните отговори от изпита на 4. клас по български език и литература
Софийският университет е класиран сред първите 5,2% от 21 291 висши училища в света
Корпорация КУБ доброволно е премахнала на оградата в местност „Баба Алино“
Пожарникарите герои от „Челопешко шосе“: Как беше предотвратена още по-тежка трагедия?
Борис Бонев: МВР трябва да проверява шофьори със скъпи коли и да действа на терен срещу гонките