Равенство между Шотландия и Полша в благотворителния мач за Украйна

Националният отбор по футбол на Полша
11:29, 25.03.2022

Снощи се състоя приятелска среща между националните отбори на Полша и Шотландия. Двубоят завърши при резултат 1:1, а част от приходите за билети ще отидат за инициативи на Уницеф в Украйна.

От Футболната федерация на Шотландия са взели решение да дарят по 10 паунда от цената за всеки билет за детския фонд на ООН с цел да бъдат подпомогнати пострадалите деца от военната инвазия в Украйна.

През първото полувреме домакините отправиха пет точни удара на стадион Хемпдън Парк" в Глазгоу, но до гол така и не се стигна. В състава на гостите пък Аркадиуш Милик и Бартош Саламон получиха травми и бяха заменени принудително.

След почивката и двата отбора отправиха по един точен изстрел, като и двата шута се превърнаха в голове. В 68-ата минута Киърън Тиърни отбеляза първото си попадение за родината си, след като засече с глава центриране на Джон МакГин. В добавеното време Кшищоф Пьонтек изравни от дузпа след нарушение на Крейг Гордън.