Интервюто, което принц Хари и Меган Маркъл дадоха на Опра Уинфри, е тема номер едно през цялата седмица във Великобритания. Обществеността е разделена, но изглежда повечето обвиняват двойката за конфронтацията с монархията.
Изповедта пред телевизионните камери шокира британското кралско семейство и според анкета на YouGov Меган и Хари никога не са били с толкова ниско одобрение.
48% от анкетираните имат отрицателно мнение за Хари, а само 43% имат положително. За първи път в историята по-малкият син на Чарлз има толкова слаба подкрепа на Острова. Почти 60% от анкетираните имат отрицателно мнение за съпругата му Меган и само един от трима британци я подкрепя.

Има и видима пропаст между поколенията, когато става въпрос за подкрепа на Меган и Хари, от една страна, и монархията, от друга. Младите хора на възраст под 24 години са убедително на страната на двойката, докато тези на възраст над 65 години подкрепят предимно кралицата.
Елизабет II е членът на кралското семейство с най-голяма подкрепа от британците, цели 80%.
Мнозинството от две трети все още подкрепя монархията по принцип и само 25% от анкетираните искат да променят съществуващия модел.
Още за отзвука след скандалното интервю вижте в коментара на Мариана Хил в предаването "Денят започва с Георги Любенов".

Снимки: БГНЕС
Божидар Съръбоюков стана шампион в Рим: Българинът с първи успех в диамантената лига
Край бреговете на Норвегия откриха добре запазен товар от корабокрушение през XVIII век
Тежката катастрофа на „Челопешко шосе“: 17 пострадали, 3 жертви, версия за гонка между автомобили
Йордан Терзийски: „Продължаваме промяната“ работи за разумен бюджет, който се отнася за реалните проблеми на излизането ни от свръхдефицит