ДДС-то за бира и вино в заведенията беше намалено то 20 на 9%. Това цели да се подпомогне туристическият бранш, който е сред най-засегнатите от пандемията. Според експерти от бранша, намаляването на ставката няма да реши проблемите на хотелиерите и ресторантьорите.
"Това е една много хубава мярка, леко закъсняла във времето", смята Асен Антонов, управител на ресторант във Варна. "Все пак е по-добре от нищо."
Според него идеята не е да се намали данъка, а да има повече работа. По негово мнение са привилигиронави хората, които имат ресторанти и заведения в живи градове.
Антонов не смята, че намаленото ДДС ще доведе до увеличаване на оборота.
Автор: Петър Дойкински
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Преговорите с "Боташ" ще приключат до месец - два, съобщи енергийният министър
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Казусът "Баба Алино": Според службите показанията на Олег Невзоров хвърлят светлина върху незаконните действия
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?