ИЗВЕСТИЯ

Моите новини
Започва продажбата на стартовите комплекти евромонети в...
Чете се за: 00:45 мин.
Отиваш на протест - минаваш през КПП
Чете се за: 02:25 мин.
Две катастрофи в София тази нощ - на място са загинали...
Чете се за: 01:17 мин.

ЗАПАЗЕНИ

 

Росен Желязков: Провеждането на Джиро д'Италия в България ще осигури световна видимост на страната ни

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 02:22 мин.
Спорт

Бяха обсъдени организационни въпроси, включително логистика, инфраструктура, медийно отразяване и координация между българските институции и организатора на състезанието.

Пешев, Желязков и Боршош
Снимка: Правителствена информационна служба
Слушай новината

„Провеждането на Джиро д'Италия в България ще осигури световна видимост на страната ни пред милиони зрители по цял свят. Домакинството на големия старт на състезанието и първите три етапа от него у нас ще позиционират България за цяла седмица на световната спортна и туристическа сцена“. Това заяви премиерът Росен Желязков по време на срещата си в Рим с президента на RCS Media Group Урбано Кайро и изпълнителния директор на RCS Sport Паоло Белино, посветена на подготовката за старта на Джиро д'Италия 2026 в България. Премиерът беше посрещнат и от италианския министър на спорта Андреа Абоди.

„Състезанието ще бъде витрина за красотата и постиженията на страната ни като домакин на церемонията по откриването и първите три етапа на новото издание през 2026 г“, допълни министър-председателят.

По време на разговора бяха обсъдени организационни въпроси, включително логистика, инфраструктура, медийно отразяване и координация между българските институции и организатора на състезанието. Премиерът Желязков потвърди пълната ангажираност на правителството за успешната подготовка и провеждане на събитието през 2026 г.

„Джиро д'Италия ще вдъхнови младите хора по света да се занимават активно със спорт и ще популяризира колоезденето като начин на живот,“ отбеляза министърът на младежта и спорта Иван Пешев.

„Домакинството на първите етапи на Джиро д'Италия ще постави България на картата на световния туризъм и ще презентира българската природа и история пред милиони нови посетители от цял свят,“ отбеляза министърът на туризма Мирослав Боршош.

Джиро д'Италия е едно от най-престижните и най-гледани колоездачни състезания в света, с над 100-годишна история. Състезанието се излъчване от телевизионни канали в около 200 държави, което гарантира значителна международна видимост за България и изключителни икономически ползи за страната ни.

Последвайте ни

Гледайте НА ЖИВО спорт безплатно на:

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?