Руне срази Медведев за втори полуфинал от сериите "Мастърс 1000"

руне срази медведев втори полуфинал сериите мастърс 1000
18:11, 14.04.2023
Чете се за: 01:55 мин.

Холгер Руне се класира за 1/2-финалите на силния тенис турнир в Монте Карло, след като надви Даниил Медведев с 6-3, 6-4 за около един час и 20 минути.

19-годишният талант от Дания първи нанесе удар в откриващия сет, правейки пробив в четвъртия гейм. Руне показа хладнокръвие до края на частта и безпроблемно поведе в резултата. Скандинавският тенисист отново дръпна с брейк аванс и във втория сет, но този път третият в схемата Медведев успя да отвърне на удара.

Руснакът обаче, който вчера игра до късно епичен осминафинал с Александър Зверев и бе изцеден физически, бе сломен след нов пробив в деветия гейм, след който Руне сложи точка на спора. Той загуби по седем точки на първи и втори сервис за целия двубой, като приключи с четири уинъра повече от Медведев и две непредизвикани грешки по-малко от петия в света.

В спор за място на финала Руне, който в края на миналата година спечели Мастърса в Париж след победа над Новак Джокович, ще се изправи срещу победителя от изцяло италианския четвъртфинал между Лоренцо Музети, елиминирал вчера Джокович, и Яник Синер.

Виктория Томова продължава на полуфиналите на турнира по тенис в Сарагоса
Светослав Петров: Допуснахме леки голове по начин, за който се готвехме през цялата седмица