Минусовите температури през последните няколко дни унищожиха близо 80% от площите с праскови, череши и сливи в Сливенско.
Oвощарите коментираха, че нямат друга възможност за компенсация на загубите освен държавна помощ.
Те обявиха, че не могат да се възползват от застрахователната премия, защото се признава чак след 20 април.
Поискаха и създаване на гаранционен фонд, за който се говори от години.
Тази сутрин овощарите палиха слама, за да спасят малкото останали незасегнати дървета от необичайния за април студ.
Шок в цените по морето: 9 евро за таратор в Созопол, проверки за завишения в заведенията
Казусът „Баба Алино“: Невзоров в България, разпитан и с твърдения за невинност (ОБЗОР)
Шок в цените по морето: 9 евро за таратор в Созопол, проверки за завишения в заведенията