Бъдещето на Газа - пътна карта за диалог между Хамас и "Фатах"
Президентът на Франция Еманюел Макрон е на посещение в египетския град Ал Ариш, на 50 километра от границата с Газа. Макрон се среща с хуманитарни работници и персонал по сигурността.
Според президента на Египет Абдел Фатах ас Сиси, френския му колега и йорданския крал Абдула Втори управлението в сектора Газа трябва да е под егидата на Палестинската национална администрация, базирана в Рамала.
Египетски вестник пише, че делегация на палестинската партия "Фатах" е представила на Кайро пътна карта за политически диалог с Хамас.
Това става 2 седмици след като "Фатах" призова Хамас да се откаже от властта, за да защити "съществуването" на палестинците в Газа.
Хамас взе властта в Ивицата от палестинските власти през 2007 година, а последвалите опити за помирение бяха неуспешни.
Окупацията на Западния бряг: Нови израелски заселници в сблъсък с палестинците
Икономически натиск над Иран: САЩ към съюзниците – или сте с нас, или сте срещу нас
Димитър Стоянов: Вчера американските самолети напуснаха авиобаза „Безмер“
Задържаха каналджия след полицейско преследване в Бургас, издирват нелегални мигранти (СНИМКИ)