Близо 90 000 подписа бяха внесени в Президентството срещу намерението за изграждане на Национална педиатрична болница на мястото на изоставения от години строеж в двора на ''Александровска болница''.
Петицията е организирана от националната гражданска инициатива "За истинска детска болница''.
Искането на гражданите е да се изгради модерно лечебно заведение на ново място, което да отговаря на съвременните изисквания. Вносителите настояват още да бъде направен анализ на нуждите на детското здравеопазване.
Да пораснеш в интензивното: Бебе живя половин година в реанимацията на "Майчин дом"
Двете деца, пострадали в катастрофа в Горна Оряховица, вече са извън реанимация
Цените на едро на основни храни, плодове и зеленчуци продължават да се движат надолу
Поредна размяна на удари между САЩ и Иран и взаимни обвинения в нарушаване на примирието