САЩ надигра Япония в мач с щастлив край и за двата тима

За американците и японците предстоят четвъртфиналите на Олимпийските игри в Париж

от Веселин Михайлов
01:01, 03.08.2024
Снимка: volleyballworld.com

Националният отбор на САЩ продължава без грешка на олимпийския турнири при мъжете на Игрите в Париж. Волейболистите на Джон Спароу отказаха Япония с 3:1 гейма (25:16, 25:18, 18:25 и 25:19 в мач от последния кръг в група C, който се изигра в „Саут пари Арена 1“.

Американците нямаха проблеми в голяма част от срещата и по този начин фиксираха своя трети пореден триумф във френската столица. От своя страна момчетата на Филип Блен се нуждаеха от един гейм в това да се превърнат във втория най-добър трети отбор и да се класират за четвъртфиналите. Щатите приключиха на върха с три победи и спечелиха групата, а японците имат на сметката си успех и две поражения.

Вижте тази публикация в Instagram.

Публикация, споделена от Volleyball World (@volleyballworld)

„Янките“ поставиха ударно начало на първия гейм и след 25:16 дръпнаха с 1:0 в общия резултат. Сценарият до голяма степен се повтори и във втората част, в която американците диктуваха събитията и спечелиха с 25:18.

Японците показаха признаци на живот в третия гейм и този път те се оказаха на печелившата страна, за да триумфират с 25:18. Интрига имаше и в началото на четвъртата част, но американският тим намери сили да наруши статуквото и да сложи точка на спора след 25:19.

Матю Андерсън даде тон на американците с 16 точки. Тори Де Фалко и Тейлър Ейврил до последваха с по 14, Арън Ръсел завърши с 12.

Юджи Нишида се отличи за „самураите“ с 18 точки.