Седма победа за волейболистките на Левски в първенството

Славия записа шеста победа в женската волейболна лига

Левски волейбол жени
Снимка: сайт ВК Левски
22:03, 18.02.2023
Чете се за: 03:20 мин.

Волейболистките на Левски записаха седма победа във волейболната лига, след като се наложиха като гости над Варна ДКС с 3:1 (25:17, 25:23, 21:25, 25:16) в среща от 11-и кръг.

Момичетата на Петър Шопов владееха положението през целия първи гейм и закономерно поведоха.

Във втората част играта започна равностойно, като се запази така до 8:8, след което двата отбора си разменяха лидерството. Варненки поеха инициативата, но не успяха да удържат темпото. След 18-а точка гостуващият тим отново бе доминиращ, съперникът обаче успя да реализира серия (от 18:22 до 21:22) и да изравнят. В крайна сметка столичанки измъкнаха гейма с минимална преднина.

Домакините тръгнаха ударно (7:1), като доминираха в следващите минути. След 5:11 Левски набра инерция и направи равенство, като играта продължи точка за точка. В ключовите моменти (22:21) ДКС се мобилизира и надделя, намалявайки пасива си.

Решителната четвърта част гостенките отново взеха нещата в свои ръце и записаха нови три точки в актива си.

"Сините" са четвърти с 20 точки (7 победи, 4 загуби), състезателките на Юли Василев са шести с 6 точки (2 победи, 9 загуби).

Във Варна Левски бе воден от Никола Димитров с помощник Илияна Петкова, поради здравословен проблем на старши треньора Петър Шопов.

"Двубоят стартира с положителни емоции за нашия отбор. Тактиката ни категорично работеше. Със силен сервис и добра организация спечелихме първата част. Във втората нещата се развиха по пободен начин. В третата решихме да спестим малко сили с оглед утрешния мач на девойките. Също така да пробваме нови формации. Изпуснахме да затворим третия гейм, тъй като съперникът направи добра серия от начален. В четвъртия се събрахме и се наложихме категорично", коментира Никола Димитров.

"Синият" отбор при момичетата до 16 години победи и в 14-ия си мач от сезона в регион "Витоша" на държавното първенство. Състезателките на треньорката Нора Тонева бяха категорични във вечното дерби срещу ЦСКА - 3:0 (25:14, 25:13, 25:13).

Волейболистките на Славия записаха шеста победа в женската волейболна лига. Воденият от Иван Димитров тим надигра като домакин УВК Хектор с 3:0 (25:14, 25:19, 25:21) в зала "Панайот Пондалов".

"Белите" са пети с 20 точки (6 победи, 5 загуби), Хектор е седми с 6 точки (2 победи, 9 загуби).