Сестри Аверини получиха утешителни медали заради Токио 2020

Дина и Арина Аверини
17:25, 18.12.2021
Чете се за: 01:50 мин.

Двете сестри Дина и Арина Аверини бяха наградени с утешителни медали за представянето си на олимпийския турнир по художествена гимнастика в Токио.

Златните отличия са изработени от руската благотворителна фондация +7. Медалът тежи 150 грама, а на едната страна има надпис: „На този, който винаги е победител“, информира руската телевизия „Мач”.

Представянето на сестрите Аверини на Олимпиадата през лятото на 2021 година предизвика сериозни дискусии, тъй като златото спечели израелската гимнастичка Линой Ашрам.

Вижте тази публикация в Instagram.

Публикация, споделена от Arina and Dina Averins (@averinsteam)

Дина Аверина спечели сребърен медал в индивидуалния многобой, а сестра ѝ Арина завърши на 4-о място.

Председателят на Руската федерация по художествена гимнастика Ирина Винер-Усманова на няколко пъти обяви след Игрите в Токио, че ще сезира всички възможни институции заради оценките, дадени на нейните гимнастички, които не успяха да спечелят злато на Олимпиадата. Самата тя обеща дори да позлати медала на Дина Аверина, защото според нея е заслужавала да се качи на първото място.

Медалите са изработени в Краснодар и са били връчени на сестрите Аверини преди местно шоу.

Руските гимнастички обявиха, че възнамеряват да продължат да се състезават, въпреки че се появиха информации, че може би ще прекратят кариерите си.

Константин Бачийски, ПП: Нов състав на КЕВР трябва да определи цените на тока и парното
Кабинетът "Петков": Първите стъпки на 99-ото правителство