Дезинфекцираха сградата на регионалната здравна инспекция в Шумен, защото неин служител е с положителна проба за коронавирус.
Изследвани са и останалите 18 служители на здравната инспекция. Сградата на РЗИ-Шумен ще бъде затворена за 24 часа. В понеделник инспекторите ще могат да се върнат на работа.
Служителят на РЗИ-Шумен е поставен под карантина. Той е от екипа, който изследва жителите на затвореното село Изгрев.
Проби за коронавирус са взети от всички близки и контактували с него. От 122 проби, взети вчера, 11 са положителни. Девет от новите случаи са в село Изгрев. Те са от кръга на контактните лица на заразените. С положителна проба е и пациент в шуменската болница.
Автор: Здравка Русева
Проверяват сигнал за хранително натравяне на деца по време на футболен турнир в Пампорово
Протестиращи в Габрово настояха за повече сигурност и справедливост след побоя от 19 юни
Ниски изкупни цени и високи разходи: Черешопроизводители в Кюстендил с труден сезон
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата АМ "Струма" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите