Шампионът Медведев оцеля след тричасова битка на турнира в Рим

Съперник на Медведев на осминафиналите ще бъде американецът Томи Пол.

Даниил Медведев
Снимка: X / Internazionali BNL d'Italia
23:54, 13.05.2024
Чете се за: 01:02 мин.

Шампионът от миналата година Даниил Медведев победи сърбина Хамад Меджедович в три сета в третия кръг на турнира по тенис от сериите Мастърс 1000 в Рим. Срещата продължи 2 часа 53 минути и завърши при резултат 7:6 (5), 2:6, 7:5 в полза на четвъртата ракета на света.

Руснакът направи 10 двойни грешки и реализира 4 точки за пробив от 8, които се откриха пред него в течение на двубоя.

Съперник на Медведев на осминафиналите ще бъде американецът Томи Пол, който преди това победи германеца Доминик Кьопфер с 6:4, 6:3.

Датският представител Холгер Руне загуби в три сета от Себастиан Баес от Аржентина в друга среща от третия кръг - 6:2, 2:6, 3:6.

В следващия кръг Баес ще играе срещу Хуберт Хуркач от Полша, който елиминира друг аржентинецът Томас Ечевери със 7:6(7), 6:2.