Започва ключова седмица в политическия живот на страната. Президентът ще връчи втория мандат за съставяне на правителство. В крайна сметка - папката ще бъде в ръцете ПП-ДБ. Как ще постъпят все още е трудно да се каже.
В коалицията не са излезли с обща позиция дали ще направят опит да предложат кабинет. След разместването на силите след разцеплението в ДПС, вече независимите депутати около Ахмед Доган демонстрираха, че са готови да ги подкрепят.
Същото декларират и ИТН, макар и с уговорки.
БСП също не отричат, че биха се присъединили.
"Възраждане" са уклончиви, а ГЕРБ категорично против.
При тази неясна ситуация ПП-ДБ трябва да вземат решение. Поискаха и среща с държавния глава, за да обсъдят вариантите за излизане от кризата.
Социалният министър не вижда проблем в текстовете на бюджета, въпреки жалбите до Конституционния съд
Борисов за "Безмер": Решението за самолетите е трябвало да остане, каквото е било при кабинета "Желязков"
Въпреки рекордно ниското ниво на Дунав: АЕЦ "Козлодуй" продължава да работи по график
Бойко Борисов: ГЕРБ има хора, които, ако са кандидати за президент, ще бият на втори тур
В издирването на 4-годишното дете от трънското село Радово се включиха 80 души
Мерки срещу безводието на Дунав: В Румъния взривиха скала, за да работи АЕЦ „Черна вода“