Щефан Рьокен, Илия Груев, Станислав Ангелов и Димитър Митов в откриващото студио "Трето полувреме"

Гледайте студийната ни програма на 14 юни от 20:30 ч. по БНТ 1 и БНТ 3!

Илиян Енев и Радостин Любомиров
12:22, 13.06.2024
Чете се за: 01:40 мин.

Броени часове делят зрителите на Българската национална телевизия до началото на европейското първенство по футбол, което ще се проведе от 14 юни до 14 юли в Германия.

На 14 юни, петък, специалното студио „Трето полувреме“ започва в 20:30 ч. по БНТ 1 и БНТ 3, като първата част в него ще бъде посветена на страната домакин на шампионата със специален гост Щефан Рьокен, зам.-посланик на Федерална република Германия у нас. Водещият на „Трето полувреме“ във вечерта на откриването Радостин Любомиров ще посрещне също Илия Груев, Станислав Ангелов и вратаря на националния ни отбор Димитър Митов за експертни футболни анализи.

Първия мач, между отборите на Германия и Шотландия, ще коментира Стефан Георгиев. Атмосферата от стадион „Алианц Арена“ в Мюнхен, който ще посрещне близо 70 хиляди по трибуните, пряко в ефира на БНТ ще предаде Десислава Францова, а Бюлент Мюмюнов ще покаже цялата палитра от емоции в столицата Берлин.

БНТ, както винаги, гарантира на почитателите на футбола богата студийна програма и детайлно отразяване на европейското първенство. След срещата на откриването, още 26 мача ще бъдат излъчвани пряко по БНТ 1 и БНТ 3. Всички общо 51 двубоя ще бъдат излъчвани онлайн на сайта BNTNEWS.BG/SPORT и в приложението BNT NEWS.

Петков: Ще бъдем ясна опозиция, независимо какво правителство предложи Борисов