Френските власти временно отстраниха от служба тримата полицаи, които бяха заснети на видео как бият и удрят с палки чернокож музикален продуцент в центъра на Париж.
Инцидентът предизвика нов протест срещу поведението на френските сили за сигурност.
Полицията беше обвинена и в използване на ненужна сила, докато демонтира импровизиран лагер за мигранти в центъра на френската столица.
Инцидентите съпътстват опита на правителството да въведе закони, забраняващи снимането на лицата на полицаи.
След побоя над чернокож във Франция: Двама от четиримата обвинени полицаи влизат в затвора
Вътрешният министър Дарманин заяви, че ще настоява за уволнението на полицаите. По думите му тримата "са опетнили полицейската униформа на републиката".
Затвориха за часове Кресненското дефиле за движение след инцидент с валяк