Славия с драматичен успех в първия двубой срещу Левски от четвъртфиналите на НВЛ при дамите

21:59, 15.03.2023
славия драматичен успех първия двубой левски четвъртфиналите нвл дамите

Отборът на Славия спечели драматично с 3:2 (16:25, 25:18, 24:26, 25:18, 15:11) у дома срещу Левски първата четвъртфинална среща между двата тима от четвъртфиналите на женското волейболно първенство на България.

В зала "Панайот Пондалов" в София "белите" трябваше да поработят доста, за да стигнат до успеха, след като изоставаха в резултата при 0:1 и 1:2 гейма.

В крайна сметка домакините намериха сили да стигнат до обрата и да запишат четвъртата си поредна победа над този съперник в рамките на настоящия сезон.

Любопитното е, че само преди няколко дни Славия и Левски играха един срещу друг и в последния кръг от редовния сезон, като тогава отново "белите" спечелиха с 3:2.

Днешният успех обаче бе далеч по-ценен, тъй като доближава момичетата на Иван Димитров на само една победа от място в полуфиналите.

Реваншът между отборите на Левски и Славия ще бъде тази събота (18 март) от 19.00 часа.