Земеделците, които пострадаха от голямата градушка, която удари Новозагорско и Ямболско, от днес могат да подават заявления за обезщетение.
Има осигурен бюджет за изплащане на обезщетенията на стопаните. Това обяви министърът на земеделието Георги Тахов на среща вчера в Нова Загора.
При 100% унищожени площи държавата ще изплати 80% от направените разходи за засяване и отглеждане.
На останалите няма да има плащания, но те ще ползват всички субсидии от Държавен фонд "Земеделие" и сключените застраховки на площите.
Вече е направена организация за бърз прием на заявленията за обезщетения.
Продължава издаването на заповеди за събаряне на постройки в местността "Баба Алино"
Шок в цените по морето: 9 евро за таратор в Созопол, проверки за завишения в заведенията
Осигуровките на държавните служители ще бъдат обсъдени на заседание на Тристранния съвет
Председателят на парламента Михаела Доцова ще открие 13-та пленарна сесия на Процеса на сътрудничество в Югоизточна Европа