Словак ще ръководи първия дуел между Лудогорец и Сервет в Лигата на конференциите

35-годишният Филип Глова ще бъде рефер на двубоя на "Стад дьо Женева" този четвъртък (15 февруари) от 22:00 часа наше време.

21:11, 13.02.2024

Словашкият арбитър Филип Глова ще ръководи първия двубой между швейцарския Сервет и българския Лудогорец от плейофите на Лигата на конференциите, стана ясно от нарядите на УЕФА.

Двубоят на "Стад дьо Женева" е този четвъртък (15 четвъртък февруари) от 22:00 часа наше време.

35-годишният Глова е съдия от Категория 1 на УЕФА, ръководи мачове от 2012 година насам и до този момент не е имал досег с нито един български клуб.

Негови помощници в четвъртък в Швейцария ще бъдат Даниел Полачек и Петер Беднар също от Словакия, а четвърти арбитър – техният сънародник Мартин Дохал.

За системата ВАР ще отговаря италианецът Марко ди Бело с асистент Михал Оченаш от Словакия.

За Лудогорец визитата в Швейцария ще бъде общо пета в историята на "орлите", като до този момент балансът на 12-кратните шампиони на България в тези срещи е едно равенство и три загуби.

Почит към голямата Татяна Лолова: Сатирата отбелязва 90-годишнината от рождението ѝ