Заради силен снеговалеж е обявена извънредна ситуация в Западна Сърбия. Много домакинства са без електричество, има откъснати села заради непроходимите пътища.
В сръбската община Мали Зворник положението е бедствено. Някои от къщите в труднодостъпните села в района са без ток от неделя.
Паднали дървета са нанесли щети на електропреносната мрежа. Според местните власти това е можело да бъде предотвратено.
"Когато падне сняг, има нужда от тежка механизация. Така че трябваше да я предоставят по-рано", заяви Милош Милич, член на общинския съвет.
Хората са притеснени, че без електричество запасите им във фризерите ще се развалят. Други решават просто да си направят обяд на открито. Междувременно сръбската електрическа компания не приема критиките, че не се е отзовала веднага на подадените сигнали.
С обяснението, че ситуацията е извънредна, а снегът - огромен, обещава токът да бъде възстановен до пет-шест дни.
Без вода са два туристически района на Халкидики, където почиват много българи
На косъм от трагедия: Български автомобил падна в морето на пристанище край Кавала (ВИДЕО)
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Казусът "Баба Алино": Според службите показанията на Олег Невзоров хвърлят светлина върху незаконните действия
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?