Стилияна Николова е лидер след първия ден на турнир в Атина

Стилияна Николова
Снимка: БФХГ, Анна Недкова
08:15, 12.03.2022
Чете се за: 02:52 мин.

Стилияна Николова е водач във временното класиране за многобоя след първите два уреда на международния турнир по художествена гимнастика „Афродита къп“ в Атина, Гърция. Тя получи 31.050 точки за обръч, която е и най-високата оценка на турнира до момента, и 29.500 на топка.

Радина Томова е трета във временното класиране с оценки от 29.400 на обръч и 28.900 на топка.

Магдалина Миневска е четвърта във временното подреждане за многобоя с 30.450 на обръч и 26.900 на топка. Лъчезара Пекова заема пето място след първия състезателен ден с оценки от 27.600 за обръч и 27.950 на топка.

Общо при жените участват 29 гимнастички.

При девойките най-стабилно от българките игра Дара Стоянова, която се класира на финалите на обръч и топка (при девойките за финалите се класира по една гимнастичка от държава). Тя получи оценки от 25.200 на обръч и 27.200 на топка.

Елвира Краснобаева допусна сериозни грешки и получи за изпълнението си с обръч 23.350, а на топка - 26.800.

Третата ни представителка Жана Пенчева също имаше сериозни неточности и бе оценена с 23.050 на топка и 23.500 на обръч.

Във временното класиране за многобоя след изпълнението на първите два уреда при девойките Дара Стоянова е на 7-мо място, Елвира Краснобаева е 13-та, а Жана Пенчева е 26-та.

Първа в многобоя при девойките след изиграването на първите два уреда е Ерика Залилова от Казахстан, втора е Милана Парфилова също от Казахстан, а трета - Лилиана Левинска от Полша.

По този начин България има общо шест финала на отделните уреди от шест възможни от първия състезателен ден на турнира, в който и жени, и девойки играха обръч и топка.

При девойките и за двата финала се класира Дара Стоянова, а при жените, където се класират по две гимнастички от държава Стилияна Николова ще играе и на двата финала, на обръч се класира Магдалина Миневска, а на топка - Радина Томова.

Състезанието продължава днес, като гимнастичките и в двете възрасти ще играят бухалки и лента.

Съдия за България на турнира е Рада Вражева.