Българската гимнастичка Стилияна Николова оглави класирането в многобоя на Световната чалъндж купа в Клуж, Румъния след изиграването на първия поток от втория ден на надпреварата.
17-годишната състезателка изигра много силно съчетанията си на бухалки и лента, за които получи съответно оценки от по 34.800 и 33.250 точки, с които води и във временното класиране на тези два уреда. По този начин Николова събра общ сбор от 135.950 точки, след като вчера представи композициите си на топка и обръч.
Втора след изиграването на всички четири уреда за момента се движи другата българска представителка в надпреварата Боряна Калейн. Тя получи резултати от 30.250 точки на бухалки и 31.850 пункта на лента, с което събра сбор от 131.300 точки, за да се нареди втора след Стилияна Николова.
До края на състезанието в многобоя предстои да играят гимнастички от останалите два потока, където са състезателките на Италия и Израел, които са в пряка борба за разпределението на медалите с родните грации.
Вчера най-добър резултат след първите два уреда в многобоя имаше италианката София Рафаели, следвана от Боряна Калейн, израелката Дариа Атаманов и Стилияна Николова.
Призьорките в многобоя в Клуж ще станат ясни по-късно днес около 17.00 часа българско време, когато се очаква да завърши надпреварата.
Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber
Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини
Намерете БНТ в социалните мрежи:
Instagram: https://go.bnt.bg/instagram
Facebook: https://go.bnt.bg/facebook
LinkedIn: https://go.bnt.bg/linkedin
TikTok: https://go.bnt.bg/tiktok
Ансамбълът на България остана без медал на еврошампионата по художествена гимнастика
Стилияна Николова бе основният двигател на България на еврошампионата (ОБЗОР)
Стилияна Николова: Доволна съм от представянето ми на европейското първенство
Тежката катастрофа на „Челопешко шосе“: 17 пострадали, 3 жертви, версия за гонка между автомобили
Кметът на Бургас за нападението в автобус: Стресът, който са преживели не може да се опише
Йордан Терзийски: „Продължаваме промяната“ работи за разумен бюджет, който се отнася за реалните проблеми на излизането ни от свръхдефицит