Стилияна Николова спечели титлата от турнира по художествена гимнастика за Купа "София"

Стилияна Николова
Снимка: БФХГ, Анна Недкова
22:09, 02.04.2022
6927
Чете се за: 02:52 мин.

Националната състезателка по художествена гимнастика Стилияна Николова спечели титлата в многобоя при жените на международния турнир за Купа "София". Надпреварата се провежда в зала "София" в столицата.

Стилияна Николова събра сбор от 125.050 точки, след като получи оценки 32.900 на обръч, 33.100 на топка, 33.250 на бухалки и 25.800 на лента.

На второ място се нареди друга българска представителка - Боряна Калейн. Състезателката на "Левски Триадица" спечели среброто със 123.650 точки (34.050, 33.950, 26.950 и 28.700), след като допусна грешки в композицията си с бухалки.

Двете гимнастички ще представят страната ни на Световната купа в София, която ще се проведе в "Арена Армеец" от 8 до 10 април.

В официалното класиране за многобоя влизат само по две гимнастички от държава. Така бронзовото отличие завоюва Лидия Яковлева (Австралия) със 112.450 точки, информират от федерацията по гимнастика.

Извън класирането е Ева Брезалиева, която е с трети по сила резултат, 123.450 точки.

Сребърен медал в многобоя при девойките спечели Елвира Краснобаева.

Финалите на отделните уреди са в неделя, 3 април.

Турнирът официално беше открит днес от президента на федерацията Илиана Раева, която награди деятелите от клуб "Велбъжд" по повод 70 години художествена гимнастика в България.

"Тази година българската художествена гимнастика чества една забележителна годишнина. Седемдесет години, пълни с много емоции, вълнения, купи, медали, поводи за българска радост и гордост. По този повод БФХГ ще награди повече от 500 деятели, които със своя труд и всеотдайност са спомогнали за развитието на българската художествена гимнастика и утвърждаване на нейния престиж и слава в цял свят. Днес за награждаване е избран клуб Велбъжд (Кюстендил), който дълги години е давал национални състезателки на България", сподели Раева.

За награждаване от клуб Велбъжд бяха определени Блага Шишкова, Филка Раденкова, Албена Димитрова, Соня Методиева, Цветомира Филипова, Антоанета Апостолова, Мая Василева, Снежана Младенова и Райна Афионлиева.

Байер Леверкузен се спаси от загуба в 97-ата минута и се класира за финал в Лига Европа
23:58, 09.05.2024
Чете се за: 01:50 мин.
Олимпиакос се класира на финала в Лигата на конференциите след нов успех над Астън Вила
23:56, 09.05.2024
Чете се за: 00:52 мин.
Аталанта записа категоричен успех над Олимпик Марсилия и подпечата билетите за Дъблин
Чете се за: 01:32 мин.
Българският национален отбор по минифутбол се класира за осминафиналите на европейското първенство
20:30, 09.05.2024
Без българи на полуфинала при мъжете на Световната купа по модерен петобой в София
19:51, 09.05.2024
Юлияна Янева започва срещу европейска вицешампионка на олимпийските квалификации по борба в Истанбул
19:25, 09.05.2024
Чете се за: 02:12 мин.
Пьотр Нестеров се класира за полуфиналите на двойки на турнира по тенис в Букурещ
19:19, 09.05.2024