ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

СЗО: Очакват ни още по-страшни проблеми след пандемията

bnt avatar logo от БНТ , Източник: БГНЕС
A+ A-
Чете се за: 01:30 мин.
По света
сзо пандемията covid можело предотврати
Слушай новината
00:00
00:00

След края на пандемията от коронавирус човечеството ще се изправи пред по-сериозни предизвикателства от преди. Те ще са свързани с бедността, глада, неравенството, болестите и изменението на климата. Това съобщи генералният директор на Световната здравна организация Тедрос Гебрейесус.

По време на реч на 10-ата глобална конференция за превенция на здравето в Женева, той призова правителствата да "насърчат икономическия растеж, основан на здравето и благосъстоянието на хората и планетата".

"Когато пандемията приключи, ще се изправим пред много по-страшни предизвикателства отколкото преди нея: бедност, глад, неравенство, болести, изменение на климата", каза ръководителят на Световната здравна организация.

Според Гебрейесус "пандемията показа, че, ако здравето е застрашено, значи всички са изложени на риск". В тази връзка е необходима "фундаментална промяна" във възприятието за стойността на здравето. По думите му икономическият растеж, основан на здравето и благосъстоянието на хората и планетата, трябва да бъде "насърчен".

Шефът на Световната здравна организация вярва, че държавите трябва да се стремят всеки да има достъп до здравни услуги, като това човешко право е крайъгълният камък на социалната, икономическата и политическата стабилност.

Свързани статии:

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?