Тарей Бьо спечели спринта от Световната купа по биатлон в Хохфилцен, Антон Синапов завърши на 54-о място

Трима българи участваха в надпреварата, а двама от тях Антон Сипанов и Владимир Илиев си осигуриха участие в утрешното преследване на 12.5 км.

14:09, 08.12.2023
Чете се за: 02:35 мин.
тарей бьо спечели спринта световната купа биатлон хохфилцен антон синапов завърши

Норвежкият ветеран Тарей Бьо спечели спринта на 10 километра за мъже от втория кръг за сезона от Световната купа по биатлон в австрийския зимен център Хохфилцен.

35-годишният Бьо повали всичките 10 мишени, измина трасето за 24:37.5 минути и записа 13-и успех в кариерата си. Последната му победа за Световната купа е от 7 март 2021 година в преследването на 12.5 км в Нове Место (Чехия).

На втора позиция се нареди друг норвежец - Стурла Холм Лагрейд, който също стреля без грешка, но остана на 4.9 секунди след победителя.

Шведът Себастиан Самуелсон пропусна една мишена в първата си стрелба от положение легнал, което му осигури третото място с пасив от 10.0 секунди. С мястото си на подиума обаче той излезе начело в генералното класиране.

Носителят на Световната купа за миналия сезон и петкратен олимпийски шампион Йоханес Тингнес Бьо (Норвегия) започна много добре състезанието, но направи три пропуска от положение прав и завърши на 11-а позиция, на 47.1 секунди от своя брат Тарей Бьо.

Трима българи участваха в надпреварата, а двама от тях Антон Сипанов и Владимир Илиев си осигуриха участие в утрешното преследване на 12.5 км. Синапов се нареди 54-и с две наказателни обиколки и изоставане от 2:30.8 минути, а Илиев с три грешки е 57-и, на 2:32.7 от Бьо. Благой Тодев стартира от последната позиция и финишира последен, 97-и с пет пропуска в стрелбата и пасив от 5:31.5 минути.

В генералното подреждане за Световната купа след четири старта начело излезе Себастиан Самуелсон с 236 точки, с шест повече от Тарей Бьо, а на трета позиция е Филип Наврат (Германия) със 184 точки, който днес се класира едва на 34-а позиция.

Световната купа по биатлон продължава по-късно днес със спринта на 7.5 км за жени.

Макрон: Нотр Дам ще бъде възстановена в срок
Варненската апелативна прокуратура ще протестира присъдата за катастрофата със загинала жена в Шумен